3.5 Aktivnosti za samostalno učenje

Pokušajte jedan svoj radni dan kada idete u školu napisati u algoritamskom obliku, od ustajanja ujutro dok ne pođete na spavanje navečer. Najprije ga napišite u koracima a zatim otvorite web alat Gliffy te nacrtajte korake vaših dnevnih aktivnosti. Dijagram podijelite na Padlet zidu kojeg će kreirati nastavnik.

Otvorite edutorij fizike te pronađite dva problema za koje ćete napisati algoritam u pseudojeziku. Na početku ponudite izbor koji će se od ta dva problema rješavati.

Rješenja u pseudojeziku zalijepite na razredni Padlet zid kojeg će napraviti nastavnik i prokomentirajte međusobno rješenja.

Nakon toga napišite program u Pythonu za vaše rješenje pseudojezikom te ga takođet podijelite preko padlet zida.

Na mrežnoj stranici Microsoft MakeCode nalazi se tutorijali gdje u Minecraft svijetu možete naučiti osnove block programiranja, pomoću kojeg možete kasnije  izgraditi i vlastitu igricu ili aplikaciju.

Vaš je zadatak proći kroz sve tutorijale.

Na mrežnoj stranici Microsoft MakeCode Arcade nalaze se tutorijali kako izraditi vlastiti igricu. Radi se o jednostavnom programiranju uz upotrebu blokova naredbi.

Za početak završite nekoliko osnovnih tutorijala i proučite kako se u blok programiranju koriste naredbe ulaza i izlaza, kako se koriste artimetički, relacijski i logički operatori, kako se koriste blokovi za grananje i petlju.

Nakon toga napravite vlastiti igricu na temu ekologije i očuvanja okoliša. Poveznicu do igrice zalijepite na razredni Padlet zid koji će za vas pripremiti nastavnik.

Na mrežnoj stranici MIT App inventor nalaze se tutorijali i alat za razvoj mobilnih aplikacija. Nakon što prođete kroz osnovne tutorijale probajte napraviti svoju vlastitu aplikaciju koja će predstaviti vašu školu.