Pojmovnik

AAI@EduHr

AAI@EduHr je elektronički identitet s pomoću kojeg se možete koristiti mnogim uslugama. Imaju ga svi učenici, studenti i profesori u Republici Hrvatskoj. Usluga koju najčešće rabite s pomoću njega je e-dnevnik. Više o njemu i uslugama koje su vam omogućene, možete pogledati u Edutoriju, i to u modulu 4 šestog razreda.

EE otpad

Neuporabljivi kućanski uređaji zajedno s neuporabljivim IKT-om čine električni i elektronički otpad, ili kraće EE otpad.

E-portfolio

E-portfolio je zbirka digitalnih radova koji opisuju napredak pojedinca u obrazovanju i cjeloživotnom učenju.

E-učenje

Elektroničko učenje, odnosno e-učenje je proces učenja koji se provodi u suradnji između učenika i učitelja, a s pomoću IKT-a.

IKT

IKT (informacijsko-komunikacijska tehnologija) podrazumijeva uređaje koji omogućuju prijenos i uporabu informacija te komunikaciju. Najbolji su primjeri računala, telefoni, tableti. Oni su posvuda oko nas, u trgovinama, bankama, uredima, frizerskim salonima, školama, tvornicama, restoranima i sl.

Interaktivnost

Vrlo važan dio multimedije je interaktivnost – uključivanje sudionika u izvođenje sadržaja. Od njega se očekuje da obavi pojedinu aktivnost kako bi se moglo nastaviti sa sadržajem.

Multimedija

Multimedija (multi = više; medij = sredstvo za prijenos poruka) je prijenos  sadržaja s pomoću više medija (tekst, slika, animacija, videosadržaj, zvuk).