1.10. Muzejski foto dnevnik

Internetska poveznica: www.mkn.mhz.hr

Muzej vučedolske kulture

Posjeti i istraži

Kola od pletenog pruća s drvenim kotačima.

Muzej vučedolske kulture

Adresa: Arheološki lokalitet Vučedol, Vučedol 252

Internetska poveznica: www.vucedol.hr

Kako izraditi muzejski dnevnik?

Prvo dobra vijest: svi muzeji imaju popuste na ulaznice za učenike!

Ideja kako svoj ili grupni posjet predstaviti drugima. Ovaj mini projekt možeš odraditi sam/sama ili u suradnji s drugima. Potreban nam je mobitel s fotoaparatom i istraživački duh.

NAPOMENA: Svakako prije korištenja fotoaparata u muzeju provjerite što je dopušteno.

Slijede upute...

Pripremu možeš odraditi kod kuće:

1. napuni bateriju mobitela
  2. vježbaj korištenje foto aparata.

Cijeli posao je zapravo vrlo jednostavan. Kako istražuješ muzej tako radi fotografije i vodi bilješku o tome što si fotografirao/fotografirala.

Ukoliko ste u grupi svatko može raditi svoje fotografske zabilješke kako bi kasnije dodali sve što ste istražili u zajedničku prezentaciju.

Za izradu prezentacije predlažemo ti korištenje Prezi ili Sway aplikacije. Obje su besplatne i dostupne na internetu.

U nekoj pogodnoj prigodi album možeš predstaviti cijelome razredu i učiteljici/učitelju.

Ako ste radili kako grupa možete npr. održati natjecanje i odabrati najbolje fotografske zabilješke. Naravno fotografije se mogu izraditi u foto studiju ili na printeru te se takve mogu izložiti u učinici, školi ili drugdje.

Sretno u istraživanju i fotografiranju!