Ako je vrijednost realnoga broja a jednaka , tada će rješenja jednadžbe 11 x - 3 = a x + 2 biti x = 5 6 i x = 1 16 .
null
null
7
U trokutu je duljina jedne stranice jednaka četvrtini duljine opsega, a duljina druge stranice jednaka sedmini duljine opsega. Duljina treće stranice iznosi 17 cm . Duljina opsega toga trokuta je   cm .
null
null
8
U 4  litre 20 % -tnog alkohola treba dodati litara 80 % -tnog alkohola da se dobije 30 % -tni alkohol.
null
null
9

Od grada A do grada B automobilist je vozio 2  sata. U povratku je zbog gužve vozio 25 km/h sporije pa mu je trebalo 2  sata i 40  minuta. Kolika je bila prosječna brzina automobila u povratku?

11
Koji od navedenih intervala prikazuje skup svih realnih brojeva koji su veći ili jednaki 10   i manji od 13 ?
null
null
12

Odaberite odgovarajući skup za sliku.

Na slici je označen dio brojevnog pravca između brojeva 2 i 5. Broj 2 označen je punom točkom, a broj 5 praznom.

null
null
13

Na slici je dio brojevnog pravca lijevo od broja - 15. Broj -15 označen je praznom točkom.

null
null
14

Na slici je označen dio brojevnog pravca između brojeva 0 i 9. Brojevi 0 i 9 označeni su punom točkom.

null
15

Na slici su označeni dijelovi brojevnog pravca lijevo od broja -3 i između brojeva 2 i 5. Broj -3  označen je punom, a brojevi 2 i 5 praznom točkom.

17

Pridružite dane elemente odgovarajućim nejednadžbama.

19

Koja od navedenih nejednakosti vrijedi za​ x = - 7 ?

null
null
20

Skup svih rješenja nejednadžbe t x 7 t   je - , 7 kada je t od nule, a 7 , kada je t  od nule.

23

Koliko sustav nejednadžbi 5 x - 6 > 0 3 + 2 x 12 ima cjelobrojnih rješenja?

Pomoć:

6 5 , 9 2   ​

null
24

Skup svih rješenja nejednadžbe 6 x + 5 1 je - 1 , - 2 3 ?

null
25

Skup svih rješenja nejednadžbe 2 x - 5 < 13 je - 4 , 9 ?

null
null
26

Skup svih rješenja nejednadžbe​ 11 - 7 x < 2  je - 13 7 , - 9 7 ?

null
null
27

Koji je od navedenih skupova skup svih rješenja nejednadžbe​ 2 x + 7 5 ?

null
null
28
Koji je od navedenih skupova skup svih rješenja sustava nejednadžbi 10 - 3 x > 0 x + 3 17 ?
null
null
29
U zadnje tri utakmice hokeja golman je imao postotak obrane od 96 % , 86 % i 93 % . U sljedećoj utakmici mora imati najmanje   %  obrana da bi prosjek postotka obrane iznosio najmanje 91 % .
null
null
30

Na Europskom je prvenstvu u ronjenju na dah, u disciplini dinamika bez peraja, Goran Čolak postavio svjetski rekord s rezultatom 205.97 metara. Pod vodom je proveo 4  minute i 15  sekundi. Drugi je bio Vanja Peleš s rezultatom 194.56 metara roneći 3  minute i 29 sekundi. Goran Čolak je ronio brzinom od   m/s , a Vanja Peleš brzinom od m/s , što znači da je Goran Čolak ronio m/s  . Da je Vanja Peleš ronio još najmanje  sekundi, postavio bi svjetski rekord.