Međupredmetna tema

8. razred osnovne škole

Odgojno-obrazovna očekivanja

Znakovi puberteta - dječaci

Upoznaj promjene koje se događaju svim dječacima tijekom puberteta. Jesi li primjetio/primjetila neke od tih promjena na sebi ili svojim prijateljima? Poznavanjem ovih promjena, lakše ćeš ih prepoznati kada ti se počnu događati, te na njih smireno i trezveno reagirati, bez nepotrebne zabrinutosti ili panike. Na kraju krajeva, te promjene najavljuju tvoju čudesnu tranformaciju iz dječaka u odraslog muškarca i dogodit će ti se samo jednom u životu, pa ih možeš sa zanimanjem pratiti, a time i vlastitu promjenu i kako ona utječe na tebe kao osobu.

Pogledaj interaktivni video i odgovori na pitanja.

Znakovi puberteta - djevojčice

Promjena i transformacija djevojčice u ženu u mnogim se društvima i zajednicama slavi kao događaj te se na različite načine izražava dobrodošlica djevojčici kao sada mladoj ženi u svoju zajednicu. Koje su to promjene i na koji način utječu na tijelo i razvoj djevojčica tijekom puberteta, saznaj u ovom videu. Važno je znati da su to promjene kroz koje prolazi svaka djevojčica, a ako ih dobro upoznaš, neće te iznenaditi kada se dogode tebi, ako si djevojčica, ili tvojoj prijateljici.

Pogledaj interaktivni video i odgovori na pitanja.